خبرگزاری حقوقی

نجات از قصاص

22 مهر 1397
با گذشت اولیای دم قاتل از قصاص نجات یافت
نجات از قصاص


به گزارش خبرگزاری ما از ایلام، عبدالمجید کشوری   عصر  امروز در جمع خبرنگاران در ایلام اظهار داشت:  با تلاش‌ها و اهتمام جدی ریش سفیدان و معتمدان به همراه تلاش شبانه‌روزی واحد مددکاری و اعضای شورای حل اختلاف استان و گذشت اولیای دم، محکوم به قصاص نفس از مرگ حتمی نجات یافت.
مدیرکل زندان‌های استان ایلام گفت: با وساطت معتمدان و ریش سفیدان و افراد ذینفوذ استان همراه با اقدامات مشاوره‌ای توسط مدد کاران اجتماعی سازمان زندان‌ها توانستیم رضایت و گذشت اولیاء دم را بدست آوریم.
وی در ادامه افزود:  زندانی (ی.م)، پنج سال پیش به جرم قتل عمد زندانی و پرونده وی جهت اجرای حکم قصاص آماده شده بود که بخشش اولیاء دم  در لحظات مرگ موجب نجاتش شد‌.
کشوری به  نقش شورای‌های حل اختلاف و ریش سفیدان و معتمدان و افراد ذینفوذ در استان  ایلام اشاره و خاطر نشان کرد: منتفذین اجتماعی نقش مهم در کاهش جمعیت کیفری استان دارند و حضور آنان بسیاری از اختلافات را به صلح و سازش تبدیل می‌کند.
مدیر کل زندان‌های استان ایلام تصریح کرد: خانواده‌ها تلاش کنند با راهنمایی و نصحیت پدرانه و به دور از اهرم زور و تهدید و با انجام مشاوره علمی و استفاده از متخصصان این رشته فرزندان خود را به دوری از عصبانیت آنی که منجر به حوادث جبران ناپذیر چون قتل می‌شود را توجیه و آموزش دهند تا شاهد چنین اتفاقات ناگوار نشویم.


مشاوره حقوقی دادفر